Národní cena za studentský design 2014

Termín vyhlášení prestižní studentské soutěže se blíží a přináší změny! Letos se utkají práce z oborů vizuální komunikace!

Od letošního roku se budou v soutěži o Národní cenu za studentský design střídat v rytmu bienále samostatně práce oborů vizuální komunikace (grafický design, užitá a reklamní fotografická tvorba, digitální média, motion design, graffiti…) a v roce 2015 další obory (produktový design, průmyslový design, interiérový design, módní design aj.).

Letos soutěží práce z oborů vizuální komunikace!

Soutěžit mohou studenti a absolventi univerzit,vysokých škol, středních a vyšších odborných škol se studiem designu, architektury, uměleckých řemesel, výtvarného umění a příbuzných oborů s pracemi od roku 2012 do roku 2014.

V roce 2015 budou soutěžit práce z oborů produktový design, průmyslový design, interiérový design, módní design aj. za roky 2013 až 2015.

Soutěž je anonymní.

Soutěž je mezinárodní.

O co se soutěží?

Nejlepší práce získává titul Národní cena za studentský design 2014, další ocenění Excelentní studentský design 2014 nebo Dobrý studentský design 2014.

Vítěz získává finanční částku, týdenní pobyt v Českém centru v některé ze světových metropolí, luxusní hodinky Prim firmy Elton hodinářská, produkty firem Tescoma s. r.o. a IKEA ČR, dvoutýdenní zápůjčku elektromobilu smartelectric drive od firmy E.ON., a.s. a další atraktivní odměny.

Zkrátka nepřijdou ani ti, co získají excelentní nebo dobrý studentský design. Dostanou produkty firem Tescoma s.r.o., IKEA ČR a další přitažlivé a poučné prémie…

Další ceny ve formě finančních částek udělují děkani Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem, Fakulty umění a designu ZČU v Plzni, Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně, Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně, generální ředitel Národního technického muzea a ředitelka Uměleckoprůmyslového musea, Společnost přátel Uměleckoprůmyslového musea a Heineken.
Zvláštní ceny udělují Unie profesionálních designérů ČR, brněnská firma Finezza design a časopis Architekt.

Všechny práce budou zveřejněny na www.studentskydesign.cz, kde proběhne hlasování k udělení Ceny veřejnosti.

Novináři z asi 800 médií udělí Cenu novinářů.

Výstavy

Nominované práce budou vystaveny na Bienále grafického designu Brno a v galerii Era Svět v Praze. V roce 2015 se představí oceněné a další vybrané práce v galeriích Českých center ve světových metropolích.

Vyhlášení

Výsledky budou vyhlášeny 11.11. 2014 v Praze, tisková konference proběhne 11.11. v 11 hodin 11 minut v Praze.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

V poslední době bylo vyhlášeno různými firmami a institucemi několik dalších soutěží studentského designu. Některé z nich mají v právním ujednání podmínku, že se studentům přihlášením dané práce zakazuje účast v jiné soutěži, prezentace na jiné výstavě apod. ČTĚTE PROTO VELMI POZORNĚ PODMÍNKY KAŽDÉ SOUTĚŽE, neboť se můžete přihlášením do nich vyloučit z dalších významných domácích a zahraničních soutěží a prezentací vaší práce (například i z Národní ceny za studentský design 2014!).

  • Aktuálně
  • Novinky

Národní cena za studentský design

Excelentní studenský design

Dobrý studenský design

Cena Design Cabinetu CZ

Cena Exit Design

Cena Fakulty umění a deisgnu ZČU v Plzni

Cena ÚK FSI VUT v Brně

Cena Národního technického muzea

Cena Uměleckoprůmyslového musea

Cena DBK Praha

Cena Společnosti přátel UPM

Cena časopisu Architekt

Cena Finezza Design

Nominace na národní cenu za studenský design

Soutěžní práce